Video hovor
Video hovor je pro ty z Vás, kteří nechtějí čas trávit na osobní schůzce, ale chtějí svou záležitost probrat přímo s advokátem.
Video hovor je pro ty z Vás, kteří nechtějí čas trávit na osobní schůzce, ale chtějí svou záležitost probrat přímo s advokátem.
Stisknutím tlačítka “Zaplatit” souhlasíte s našimi obchodními podmínkami a zpracováním údajů.
Transakce je zabezpečena společností Stripe. Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
Oproti písemné radě nabízí video hovor možnost probrat právní otázku přímo s naším advokátem bez nutnosti návštěvy advokátní kanceláře. Pokud se rozhodnete pro video hovor, nejprve v rámci dotazníku popíšete Vaši věc a položíte otázku, kterou budete chtít zodpovědět. Termín video hovoru navrhnete v průběhu objednávky a bude Vám potvrzen nejpozději následující pracovní den.
Vážený pane,
k Vašemu dotazu ve věci spoluvlastnictví Vám můžeme poskytnout základní informace a základní způsob, jakým lze neshody vyřešit. Vycházíme však pouze a jedině z informací, které můžeme z Vašeho dotazu získat. Spoluvlastnictví je upraveno v občanském zákoníku v ustanovení § 1115 až 1157. Podíl na nemovitosti vyjadřuje míru účasti každého spoluvlastníka, jednak na rozhodování jak s věcí naložit a jednak i výši příspěvku spojené s udržováním či opravami společné nemovitosti. Velikost podílu je rozhodující pro rozhodnutí o tom, jak bude se společnou věcí nakládáno ve smyslu správy, oprav, ale i nákladů spojených s placením daní apod. Jsou-li podíly obou spoluvlastníků stejné, může se stát a to se tak většinou stává, že se vůbec na ničem nedohodnete. Bude-li se jednat o podstatné zlepšení nebo zhoršení nemovitosti a nedojde-li při hlasování k tomu, že spoluvlastníci dosáhnou dvoutřetinové většiny, je třeba se obrátit na soud. Pokud se s bratrancem nedohodnete, budete muset podat žalobu k soudu, který nahradí souhlas druhého spoluvlastníka s takovou zásadní opravou. Poslední možností je potom pokusit se uzavřít dohodu o zrušení spoluvlastnictví a v rámci této dohody provést i komplexní vyúčtování všech investic, které byly vlastníky do nemovitosti provedeny. Nedohodnou-li se vlastníci je třeba podat žalobu na zrušení a vypořádání spoluvlastnictví a tady se opravdu neobejdete bez pomoci advokáta a pokud budete chtít, můžete se na nás obrátit.
I v digitální světě se naše advokátní kancelář řídí mottem „Solidnost, Diskrétnost, Tradice“. Online právní poradnu jsme vytvořili v souladu s aktuálními bezpečnostními standardy. Proto doporučujeme sdělovat informace, které považujete za citlivé, pomocí formuláře, který naleznete na našich webových stránkách. Pro video hovory využíváme služeb společnosti Whereby (whereby.com). Pro finanční transakce využíváme platební bránu od společnosti Stripe (stripe.com).
O přijetí Vašeho požadavku Vás budeme informovat e-mailem. Další komunikace bude záviset na Vámi zvoleném způsobu poskytnutí právní služby. Naše odpověď může být písemná, nebo s Vámi věc projednáme v rámci video hovoru či osobní schůzky v naší kanceláři.
Informace, které nám sdělíte o své právní věci, zůstanou zcela důvěrné a budou uchovávány tak, aby k nim nezískala přístup neoprávněná třetí osoba. To platí i poté, co bude poskytování právních služeb ukončeno. Jako advokáti jsme ze zákona vázáni povinností mlčenlivosti, které nás můžete zprostit pouze Vy, případně Váš právní nástupce.
Vaše osobní údaje chráníme a budou využívány výhradně k účelu, pro který byly uděleny.
Vaše osobní údaje si musíme vyžádat kvůli povinnostem, které nám ukládá zákon č. 253/2008 Sb. (o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu).
Potřebujeme tento údaj k tomu, abychom ověřili, že nebudeme v „konfliktu zájmů“ s někým, kdo už je naším klientem.
Ve své žádosti o právní radu se pokuste formulovat konkrétní otázku, na kterou chce znát právní odpověď. Popište také okolnosti Vašeho případu. V samotné žádosti však nemusíte hned uvádět všechny detaily. Pokud nám bude v žádosti nějaká informace chybět, kontaktujeme Vás.
Potřebujete-li urgentní konzultaci, uveďte tento svůj požadavek v textu žádosti, nebo se objednejte u sekretářky telefonicky. Ke klientům přistupujeme vždy individuálně a se snahou najít řešení vhodné pro obě strany.
Ano, právní radu Vám můžeme poskytnout také po telefonu. Tento požadavek uveďte prosím v textu žádosti spolu s telefonním číslem, na které Vás budeme následně kontaktovat.
Nejprve si zvolíte způsob poskytnutí právní služby. Nabízíme Vám variantu osobní schůzky, písemné radu nebo video hovoru. Poté vyplníte osobní údaje a údaje o Vaší právní věci. Po kliknutí na tlačítko „pokračovat“, Vás stránka přesměruje na platební bránu, kde pomocí platební karty uhradíte částku, která odpovídá Vámi zvolené variantě. Po zaplacení částky dorazí na Váš email potvrzení o přijetí objednávky. Pokud bychom Vám nebyli schopni právní službu poskytnout (např. z toho důvodu, že již zastupujeme osobu, která je s Vámi v „konfliktu zájmů“) sdělíme Vám to také emailem a celou zaplacenou částku Vám vrátíme.
Pokud na písemný dotaz od nás neobdržíte odpověď do tří pracovních dnů, vrátíme Vám peníze zpět na účet, ze kterého byly odeslány. To platí i tehdy, pokud se neuskuteční video hovor, nebo osobní schůzka z důvodů, které vznikly na naší straně, a nedojde ke sjednání náhradního termínu.
Ano, uvádíme celkovou částku, tedy včetně DPH.
S Vašimi případnými dotazy se obracejte písemně na safrankova@ak-safrankova.cz nebo telefonicky na tel. č.: (+420) 222 211 661, případně (+420) 604 276 122.
Bližší podmínky poskytnutí právních služeb naleznete v našich podmínkách pro poskytování právních služeb.